Nowa równoległa droga do DTŚ łącząca Zaborze Południe z Zaborzem Północ i Perembą oficjalnie oddana do użytku!

Wspaniałe wieści dla mieszkańców Zabrza i okolic! Dzisiaj, po uprawomocnieniu się odpowiednich decyzji, równoległa do DTŚ droga, łącząca Zaborze Południe z dzielnicami Zaborze Północ i Peremba, została oficjalnie oddana do użytku! Ta nowa infrastruktura nie tylko ułatwi życie kierowcom, ale także otworzy nowe możliwości inwestycyjne.

To niesamowita wiadomość, że tereny inwestycyjne należące do IKEA staną się jeszcze bardziej dostępne dzięki tej drodze. W ramach umowy z Miastem Zabrze, firma IKEA zainwestowała blisko 50 mln zł w budowę nowej drogi oraz ronda przy ulicy Wolności. To dowód na zaangażowanie tej znanej marki w rozwój naszego miasta.

Prace obejmowały nie tylko budowę drogi, ale także renowację zabytkowego krzyża przydrożnego przy ulicy Wolności. To ważne, abyśmy nie zapominali o naszych korzeniach i przeszłości, nawet wraz z postępem i nowymi inwestycjami.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego ważnego zadania. Wasza ciężka praca i determinacja przyczyniły się do sukcesu tego projektu. Dzięki wam będziemy mogli cieszyć się nowymi możliwościami i udogodnieniami.

Nie możemy się doczekać, jak ta nowa droga i rozwinięcie terenów inwestycyjnych wpłyną na rozwój naszego miasta. Jestem pewien, że to dopiero początek nowej ery dla Zabrza. Razem możemy osiągnąć jeszcze więcej!