4 sierpnia – Tour de Pologne w Zabrzu

Już po raz szósty trasa Tour de Pologne przebiegnie przez Zabrze. Najlepsi kolarze świata zjadą się do naszego miasta 4 sierpnia. Tego dnia odbędzie się siódmy etap rywalizacji, prowadzący z Zabrza do Krakowa, z metą przy Błoniach. Kolarze będą mieli do pokonania dystans 166,6 km.

Peleton przejedzie prawie 167 kilometrów z Zabrza do Krakowa, gdzie tradycyjnie kończy się cały wyścig. Meta będzie usytuowana przy krakowskich Błoniach, a wcześniej kolarze pokonają trzy rundy ulicami miasta. Przed dotarciem do Krakowa będą rywalizować o Premię Lotną LOTTO w Wilamowicach, Premie Górskie PZU III kat. w Witanowicach i Kaszowie oraz Premię Specjalną 95 lat Tour de Pologne SOUDAL w Budzyniu. Na Błoniach Krakowskich odbędzie się również ceremonia wręczenia nagród dla najlepszych zawodników 80. Tour de Pologne.

Jubileuszowa edycja wprowadza wiele wspaniałych nowości i interesujących miejsc na trasie najpopularniejszego wyścigu kolarskiego w Polsce, w którym weźmie udział światowa czołówka.

Tradycyjnie odbędzie się siedem etapów, w tym etapy dla sprinterów, trzy etapy górskie i czasówka. To wszystko stworzy wspaniałe widowisko, które rozgrzeje polskie drogi w dniach od 29 lipca do 4 sierpnia.