“Zabrzańskie Ateny” wręczone po raz dwunasty

11 marca w Hotelu Diament uroczyście wręczono statuetki “Zabrzańska Atena”. Wyróżnienia te, przyznawane przez prezydent Zabrza Małgorzatę Mańkę-Szulik, otrzymują osoby i instytucje, których działalność w znaczący sposób przyczynia się do rozwoju miasta.

Statuetki – zaprojektowane przez prof. Krzysztofa Nitscha – przyznawane są od 2012 roku w dwóch kategoriach: Medycyna i Nauka oraz Gospodarka i Przedsiębiorczość. Odbierają je osoby, których zaangażowanie przyczynia się do wzmacniania potencjału Zabrza. W ten sposób władze miasta chcą podziękować za podejmowanie ambitnych wyzwań i realizowanie przedsięwzięć służących mieszkańcom.

„Zabrzańska Atena” powstała, aby uhonorować osoby oraz instytucje, które kierując się mądrością, doświadczeniem i profesjonalizmem osiągają wspaniałe sukcesy. Tryumfy myśli, wiedzy, pracowitości, kreatywności i zaangażowania.

Nagrodą to uznanie, podziw i satysfakcja. Laureaci bowiem dzięki swym indywidualnym osiągnięciom przyczyniają się do tworzenia miasta naszej przyszłości – nowoczesnego Zabrza czerpiącego z bogatych tradycji i wciąż pomnażającego swój potencjał dla dobra mieszkańców, turystów i inwestorów.

W tym roku w kategorii Medycyna i Nauka wręczono dwie statuetki. Odebrali je:

– prof. dr hab. n. med. Alicja Grzanka, dziekan Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach;
– prof. dr hab. inż. Zbigniew Paszenda, dziekan Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej.

Z kolei w kategorii Gospodarka i Przedsiębiorczość wyróżnieni zostali: 

– Bank Gospodarstwa Krajowego;
– Spółka Dąbrowscy. 

Wśród przybyłych na tą wyjątkową uroczystość nie mogło zabraknąć pomysłodawczyni nagrody -prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik, zastępców prezydenta Miasta Zabrze Krzysztofa Lewandowskiego i Katarzyny Dzióby, przewodniczącej Rady Miasta Zabrze Łucji Chrzęstek-Bar wraz z radnymi, laureatów poprzednich edycji „Zabrzańskiej Ateny”, przedstawicieli świata biznesu i środowiska naukowego i in..
Uroczystość uświetniła swoim występem wyśmienita sopranistka Ewa Tracz przy akompaniamencie prof. Grzegorza Biegasa.

Źródło:

“Zabrzańskie Ateny” wręczone po raz dwunasty