XVIII Zabrzański Festiwal Orkiestr Dętych im. Edwarda E. Czernego

XVIII Zabrzański Festiwal Orkiestr Dętych im. Edwarda E. Czernego odbył się w naszym mieście w dniu 25 czerwca. Była to wyjątkowa okazja, która zgromadziła miłośników muzyki i nie tylko na placu Wolności, gdzie o godzinie 15:00 rozpoczęła się ta niezapomniana impreza.

Imprezę rozpoczął zespół Orkiestry Górniczej “Halemba” pod dyrekcją utalentowanego Piotra Szczygioła. Ich dźwięki niosły się wśród zgromadzonych, wprowadzając atmosferę radości i podnosząc na duchu wszystkich obecnych.

Po występie Orkiestry Górniczej “Halemba”, o godzinie 15:30 nastąpił przemarsz orkiestr z placu Wolności do Centrum Handlowego Platan. Jednak przed samym przemarszem odbył się specjalny koncert Orkiestry “Sośnica”, który cieszył się dużym zainteresowaniem publiczności.

Głównym wydarzeniem festiwalu było uroczyste otwarcie gali festiwalowej, które miało miejsce o godzinie 16:00 na parkingu Centrum Handlowego Platan. Pięć orkiestr miało zaszczyt zaprezentować swoje umiejętności muzyczne podczas tego ważnego momentu. Na scenie wystąpiły: Orkiestra Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu, Orkiestra Dęta “Bielszowice”, Orkiestra Górnicza “Pokój”, Orkiestra Górnicza “Piekary”, Orkiestra Górnicza “Bytom” im. J. Słodczyka oraz Orkiestra Górnicza “Bolesław Śmiały”.

Każda z tych orkiestr przedstawiła wyjątkowe aranżacje utworów, które poruszały publiczność i wzbudzały głębokie emocje. Melodie unosiły się w powietrzu, tworząc magiczną atmosferę i zapewniając niezapomniane doznania muzyczne.

Podczas festiwalu można było podziwiać nie tylko talent muzyczny orkiestr, ale także zobaczyć zaangażowanie i pasję, jaką wkładają w swoje występy. Był to również doskonały moment, aby docenić ich ciężką pracę i trud, jakie wkładają w doskonalenie swoich umiejętności muzycznych.

XVIII Zabrzański Festiwal Orkiestr Dętych im. Edwarda E. Czernego był nie tylko okazją do wysłuchania wspaniałej muzyki, ale także do spędzenia czasu w gronie przyjaciół i rodziny. Impreza przyciągnęła liczne tłumy, które mogły cieszyć się doskonałą muzyką