TYLKO PUNKT GÓRNIKA

W meczu 27 kolejki PKO Ekstraklasy Górnik zremisował z Koroną Kielce 1:1.
Był to istotny mecz między zespołami zagrożonymi spadkiem, gdzie każdy punkt jest na wagę złota. Po tym remisie Górnicy pozostali w strefie spadkowej, że stratą jednego punktu do bezpiecznego miejsca w tabeli.

Zabrzanie już w czwartej minucie strzelili bramkę. Jednak sędzia Kwiatkowski po analizie VAR anulował gola, którego autorem był Okunuki.

W siedemnastej minucie nie było żadnych wątpliwości. Łukowski uderzeniem z okolic jedenastego metra wykończył składną akcję gości.
Po zdobyciu bramki kielczanie skoncentrowali się na obronie. Zabrzanie próbowali kilkukrotnie zagrozić bramce Korony, ale bez efektu bramkowego.
Do przerwy goście na prowadzeniu.

W 67 minucie stadion przy Roosevelta eksplodował. Korona wykonywała rzut rożny, który przerodził się w zabójczy kontratak Górnika. Do remisu doprowadził Krawczyk, po asyście Podolskiego.
Goście ograniczali się niemal wyłącznie do defensywy, przeprowadzając nieliczne kontry. Górnicy próbowali sforsować szyki obronne kielczan. Niestety więcej goli w tym meczu już nie padło.

Następny mecz Górnik zagra 14 kwietnia w Lubinie z Zagłębiem, które aktualnie ma dwa punkty więcej w tabeli. Kolejne bardzo istotne spotkanie w kwestii utrzymania w PKO Ekstraklasie.

Górnik : Bielica – Dadok (46′ Olkowski), Bergström, Janicki, Janża (kpt) – Yokota (61′ Cholewiak), Tasak, Mvondo, Okunuki (65′ Sekulič)- Włodarczyk (61′ Krawczyk), Podolski

Korona : Forenc (kpt) – Zator, Malarczyk, Trojak, Briceag – Łukowski (77′ Kiełb), Nono, Petrow (88′ Kwiecień), Deaconu (60′ Szpakowski), Godinho (60′ Błanik) – Shikavka (88′ Kostorz)

żółte kartki : Dadok, Janża, Okunuki, Rasak – Godinho, Szpakowski, Nono

czerwona kartka : Nono (90′)

sędzia : Tomasz Kwiatkowski

widzów : 11119

autor : Łukasz Osikowicz