Trybuna Zachodnia przechodzi do historii

Dzisiejszy dzień będzie na zawsze zapamiętany przez mieszkańców Zabrza i wszystkich miłośników piłki nożnej w Polsce. Trybuna Zachodnia, która przez lata była świadkiem wielu pięknych chwil, została przekazana firmie AKPE Group i zostanie wyburzona.

Ta decyzja spotkała się z dużym zainteresowaniem i uczestnictwem ze strony władz miasta, klubu Górnik Zabrze, przedstawicieli mediów oraz pracowników Areny i Górnika. Wszyscy zgromadzeni mieli szansę na pożegnanie się z Trybuną Zachodnią i wspomnienie jej niezliczonych chwil. Wśród nich była Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, Zarząd Górnika Zabrze, ikona klubu – Pan Stanisław Oślizło, były Prezes Klubu, zasłużony lekarz – doc. Zygfryd Wawrzynek, przedstawiciele mediów oraz pracownicy Areny i Górnika. 

Trybuna Zachodnia to miejsce, które miało swoją niepowtarzalną historię. To na niej fani Górnika Zabrze przez lata tworzyli niezapomniane widowiska, dopingując swoją drużynę i tworząc atmosferę, która zawsze była charakterystyczna dla tego klubu.

Dziś jednak czas na zmiany. Wyburzenie Trybuny Zachodniej jest kolejnym etapem modernizacji stadionu, który ma na celu stworzenie jeszcze lepszych warunków dla zawodników i kibiców. Nowoczesny stadion będzie miał lepszą infrastrukturę, większą pojemność i spełni wszelkie wymagania UEFA.