SNAJPER PODOLSKI

meczu 1/16 finałFortuna Puchar Polski rnik Zabrze pokonał Katowicach tamtejszy GKS 2:1. Podopieczni trenera Gaula awansowali do następnej rundy.

Od początku spotkania był to typowy mecz walki. Okazji strzeleckich byłniewiele byłmałklarowne.

36 minucie zakotłowałsię polu karnym zabrzan. Gospodarze trafili upek bramki strzeżonej przez Bielicę.
Chwilę później dzia po analizie VAR przyznał katowiczanom rzut karny.
Jedenastkę na bramkę zamienił drych, wyprowadzająGKS na prowadzenie.

Drugą połowę zabrzanie zaczęli większym zaangażowaniem.
Na efekty nie trzeba byługo czekać. Już po dziesięciu minutach rnik wyrównał. Po szybko rozegranym rzucie rożnym, Podolski lewą nogą strzelił gola. Remis przy Bukowej.

Po kolejnych dziesięciu minutach dzia znowu skorzystał wideoweryfikacji pokazał czerwoną kartkę gospodarzom. Plac gry opuścił Szwedzik, pomocnik GKSu.
rnicy grający przewadze przejęli kontrolę nad spotkaniem.
Czego efektem byłdruga bramka Podolskiego, po mocnym strzałem sprzed pola karnego. Lukas był dzisiaj zdecydowanie najlepszym graczem meczu.
Do końca wynik się nie zmienił, zabrzanie awansowali dalej.

Losowanie kolejnej rundy zaplanowano na 21 października siedzibie PZPN.

GKS : Kudła – Jaroszek, drych, Brzozowski (64′ Repka) – Szwedzki, Figiel, Kołodziejski, Rogala – Błąd, Roginić, Urynowicz (64′ Wojciechowski)

rnik : Bielica – Jensen, Bergström, Paluszek – Janża, Olkowski (77′ Dadok), tzke (18′ Vrhovec), Mvondo – Podolski, Cholewiak (77′ odarczyk), Okunuki (77′ Pacheco)

żółte kartki : Figiel, Rogala – Bergström

czerwona kartka : Szwedzik