Nowe boisko treningowe przy Arenie Zabrze już gotowe

15 października przy Arenie Zabrze do użytku oddano pełnowymiarowe boisko treningowe o podgrzewanej murawie. W głównej mierze będzie służyło piłkarzom Górnika Zabrze. Inwestycja kosztowała 4,5 mln zł. Połowę tej kwoty stanowi dofinansowanie, które Zabrze pozyskało z Ministerstwa Sportu.

– W Zabrzu realizujemy wiele inwestycji z różnych dziedzin. Budujemy i remontujemy drogi, żłobki, szkoły, zabytki, obiekty sportowe. Na te cele pozyskujemy fundusze zewnętrzne. Przykładem jest pełnowymiarowe boisko treningowe z podgrzewaną murawą i oświetleniem przy Arenie Zabrze, na które pozyskaliśmy 50 procent dofinansowania z Ministerstwa Sportu – stwierdziła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Dzięki tej inwestycji możliwe jest wzmocnienie planu treningowego pierwszego zespołu Górnika Zabrze, szczególnie w okresie zimowym – dodała prezydent.

Wykonawcą inwestycji była firma Interhall Sp. z o.o. Zakres robót objął m.in.:

  • budowę boiska o podgrzewanej murawie trawiastej o wymiarach
    105 x 68 m na osi północ-południe wraz z oświetleniem,
  • wykonanie instalacji ogrzewania boiska oraz dostosowanie istniejącej infrastruktury węzła cieplnego stadionu do jego zasilania;
  • przygotowanie infrastruktury pomiędzy węzłem a boiskiem
    do ogrzewania murawy;
  • instalację drenażu terenu oraz instalację podlewania wraz ze zbiornikiem retencyjnym zasilanym przez wody pozyskane z drenażu.

– To dla nas historyczna chwila – komentują władze Górnika Zabrze. – To boisko treningowe o wysokim standardzie i wymiarze bardzo zbliżonym do głównej murawy stadionu. Jest to inwestycja, która ugruntuje europejski poziom naszego zabrzańskiego klubu.