„Mała strefa ekonomiczna” w Zabrzu – powstaną: rondo, nowa droga i ścieżka rowerowa!

Wiosną przyszłego roku w Zabrzu ma powstać rondo oraz nowa droga łącząca ulicę Handlową z ulicami Pyskowicką i Magazynową.

Inwestycja znacząco ułatwi funkcjonowanie firm w tzw. „małej strefie ekonomicznej” oraz pozwoli na sprzedaż kolejnych dwóch gruntów. Dziś w zabrzańskim Ratuszu została podpisana odpowiednia umowa.

Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu podpisał umowę z firmą Technical Solutions Sp. z o.o. na wykonanie wartej ponad 5 mln zł inwestycji (5.250.860 zł). Zgodnie z planem, przedsiębiorcy w tej części zabrzańskiej „małej strefy ekonomicznej” będą mogli korzystać z nowej, w pełni uzbrojonej infrastruktury drogowej już wiosną przyszłego roku.

W ramach inwestycji powstanie 658 m drogi wraz z oświetleniem, ścieżka rowerowa i chodnik, zjazdami do posesji oraz pełne uzbrojenie w sieci wod-kan. Infrastruktura zostanie połączona z ulicami Magazynową i Pyskowicką rondem, które zapewni większe bezpieczeństwo niż zwykłe skrzyżowanie.

Miasto Zabrze pozyskało ponad 2,3 mln zł (2.343.361 zł) z Funduszu Dróg Samorządowych na realizację tego zadania. Dzięki inwestycji możliwa będzie sprzedaż kolejnych dwóch gruntów w tzw. „małej strefie ekonomicznej”. Infrastruktura ułatwi również funkcjonowanie istniejących już zakładów pracy.

– Rozpoczynająca się dziś inwestycja istotnie poprawi skomunikowanie działających w „małej strefie ekonomicznej” zakładów pracy. To rozwiązanie ułatwi funkcjonowanie takim firmom jak m.in. Electrolux, NMC czy Pionart, ponieważ samochody dostawcze nie będą musiały dokonywać już objazdu przez ul. Składową. Budowa tej drogi pozwoli także udostępnić dwa kolejne grunty dla nowych inwestorów – mówi Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

 

Źródło: UM w Zabrzu

Fot. UM w Zabrzu