LEGIA WYGRYWA W ZABRZU

Dziewiętnasta kolejka nie okazała się szczęśliwa dla Górnika Zabrze. Podopieczni trenera Brosza przegrali 1:2 z Legią Warszawa.
Po tym zwycięstwie stołeczni umocnili się na pozycji lidera, a Górnik pozostał na 5 miejscu. Mecz zaczął się fatalnie dla zabrzan. Już w 4 minucie gola dla Legii strzelił Kapustka, który wykończył świetne podanie Luquinhasa. Po objęciu prowadzenia legioniści kontrolowali przebieg spotkania. Aż do 45 minuty, kiedy Jędrzejczyk sfaulował w swoim polu karnym Jimeneza. Sam poszkodowany wykorzystał jedenastkę. Pierwsza połowa na remis.
Druga część meczu wyrównana, ale bez konkretów.
Obie drużyny próbowały budować akcje ofensywne, ale w decydujących momentach brakowało dokładności w ostatnim podaniu. W końcu padł gol, niestety dla gości. Bramkę strzelił Kostorz, po składnym kontrataku Legii. W końcówce górnicy zaatakowali odważniej, ale nie pokonali Artura Boruca, choć Paluszek był tego bardzo bliski. Cała pula punktów pojechała do Warszawy. Następny mecz zabrzanie zagrają 5 marca w Krakowie z Wisłą. Górnik : Chudy – Gryszkiewicz (62′ Paluszek), Koj (kpt), Wiśniewski – Janża, Nowak (75′ Manneh), Prochazka (74′ Ściślak), Kubica, Masouras – Jimenez, Sobczyk (54′ Boakye) Legia : Boruc – Shabanov, Wieteska, Jędrzejczyk (kpt) – Mladenović, Martins (55′ Kostorz), Slisz (69′ Gvilia), Juranović – Luquinhas (87′ Wszołek), Lopes (46′ Muci), Kapustka żółte kartki : Prochazka, Gryszkiewicz, Janża, Nowak – Martins, Jędrzejczyk, Luquinhas sędzia : Bartosz Frankowski