LEGIA GÓRĄ W KLASYKU

W meczu dwudziestej trzeciej kolejki PKO Ekstraklasy Górnik przegrał u siebie z Legią Warszawa 0:1. Był to ligowy klasyk numer 124 między Zabrzanami a Wojskowymi.

Od początku obie ekipy walczyły z zaangażowaniem, ale sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. W trzydziestej ósmej minucie Muçi uciekł zabrzanom na prawe skrzydło. Dośrodkował na dalszy słupek, gdzie skutecznym uderzeniem głową popisał się Pekhart.

Gospodarze zaczęli drugą połowę z dużym animuszem. Przewaga zabrzan się nasiliła w 65 minucie. Wtedy drugą żółtą kartkę, za dyskusję z sędzią, otrzymał kapitan Legii – Josue. Od tego momentu goście ograniczali się już tylko do obrony.
Podopieczni trenera Gaula starali się sforsować szyki obronne gości. Niestety bezskutecznie i Legia wywiozła z Zabrza trzy punkty.

Po tym meczu Wojskowi umocnili się na pozycji wicelidera. Natomiast Górnicy zajmują czternaste miejsce, z dwupunktową przewagą nad strefą spadkową.

Górnik : Bielica – Jensen, Janicki (72′ Yokota), Bergström – Janża (kpt), Mvondo, Vrhovec (46′ Pacheco), Olkowski (80′ Wojtuszek) – Dadok (80′ Okunuki), Podolski, Włodarczyk (61′ van den Hurk)

Legia : Hładun – Nawrocki, Jędrzejczyk, Augustyniak – Ribeiro, Kapustka (90′ Çelhaka), Ślisz, Wszołek – Josue (kpt), Muçi (62′ Carlitos / 77′ Sokołowski), Pekhart (62′ Rosołek)

żółte kartki : Vrhovec, Mvondo, van den Hurk – Ribeiro, Pekhart, Josue, Hładun

Autor: Łukasz Osikowiec

czerwona kartka : Josue

sędzia : Bartosz Frankowski

widzów : 21396