Zagadka „skradzionych” 20 tysięcy złotych rozwiązana!

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zabrzańskiej komendy prowadzili sprawę dotyczącą rzekomej kradzieży 20 tysięcy złotych z konta bankowego. Pokrzywdzony był przekonany, że stał się ofiarą przestępców, którzy w niejasnych okolicznościach uzyskali dostęp do jego konta i przelali z niego środki. Przeprowadzone w tej sprawie policyjne czynności doprowadziły do wyjaśnienia całej sytuacji.

Na początku grudnia do zabrzańskich policjantów zgłosił się mężczyzna, który twierdził, że z jego konta bankowego zniknęło 20 tysięcy złotych. Mężczyzna uważał, że w trakcie wykonywania przelewu ktoś zdołał włamać się na jego konto bankowe i podmienić numer odbiorcy, na którego chciał zrobić przelew. W efekcie, jak twierdził pokrzywdzony, pieniądze trafiły na konto przestępców. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą. Policyjne czynności doprowadziły do nieoczekiwanego finału tej sprawy. Okazało się, że numer konta, na który przelane zostało 20 tysięcy złotych, jest numerem konta pokrzywdzonego.

Kiedy policjanci poinformowali go o swoich ustaleniach, mężczyzna tłumaczył, że zapomniał o tym koncie, gdyż zakładał je 10 lat temu, a wpisując numer w przelewie, musiał się pomylić.

 

Źródło: KMP w Zabrzu

Fot. Pixabay