Wakacyjne Warsztaty Wielodyscyplinarne znów w Zabrzu!

Trwa osiemnasta edycja Wakacyjnych Warsztatów Wielodyscyplinarnych. Od 8 sierpnia gościmy w naszym mieście 21 prowadzących oraz 25 uczestników – młodych pasjonatów nauk ścisłych z całej Polski. Wydarzenie to odbywa się po raz czwarty w Zabrzu. Dzisiaj młodzież spotkała się w sali historycznej zabrzańskiego Ratusza z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik oraz zastępcą prezydenta Krzysztofem Lewandowskim.

Wakacyjne Warsztaty Wielodyscyplinarne to coroczne wydarzenie przeznaczone dla licealistów zainteresowanych matematykąinformatykąfizykąastronomią lub biologią. Zajęcia prowadzi grupa zaprzyjaźnionych studentów z całej polski pod patronatem Społeczności MIMUW, Miasta Zabrze i Uniwersytetu Warszawskiego.

Każdy uczestnik Warsztatów może wybrać blok zajęć, który odpowiada jego zainteresowaniom. Zajęcia odbywają się w małych grupach i mają charakter warsztatowy. Obok wykładów bardzo istotna jest część praktyczna – rozwiązywanie zadań oraz pisanie programów. Wieczorami można uczestniczyć w „luźnych” wykładach i prezentacjach, niezwiązanych z żadnym blokiem zajęć i poruszających różne ciekawe tematy. Młodzież ma także okazję integrować się podczas gier, zabaw i wspólnych wycieczek.