REMIS Z LECHEM

W meczu 15 kolejki Górnik na własnym stadionie zremisował z Lechem Poznań 1:1. Po tym spotkaniu zabrzanie awansowali na 4 miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy.

Po niemrawym początku spotkania, gospodarze się rozkręcali z upływem czasu.
Efektem był gol strzelony przez Sobczyka, który wykończył dokładne podanie Jimeneza.
Minutę później poznaniacy byli bliscy wyrównania, kiedy Puchacz minimalnie chybił z rzutu wolnego z 18 metrów.
Goście wyraźnie się rozochocili w ofensywie. Po kwadransie w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Szymczak. Jedyny nominalny napastnik poznaniaków wyszedł sam na sam z Chudym, pierwszy strzał bramkarz Górnika obronił, natomiast dobitka snajpera Lecha została wybita z linii bramkowej przez Koja.
W 25 minucie aktywny Puchacz przedarł się w pole karne gospodarzy i upadł po starciu z Paluszkiem. Sędzia Kwiatkowski najpierw podyktował rzut karny dla Lecha, ale ostatecznie go anulował po analizie VAR.
Minęło 180 sekund i ponownie zakotłowało się w polu karnym Górnika. Skóraś z Wojtuszkiem razem trafili w piłkę, a sędzia podyktował rzut karny dla gości. Po raz drugi anulowany po wideoweryfikacji.
Pierwsza połowa wygrana przez podopiecznych trenera Brosza.

Pierwsze 15 minut drugiej części spotkania upłynęły bez historii.
Wtedy po rzucie różnym bramkę wyrównującą dla Lecha zdobył Rogne, po celnym uderzeniu głową.
Druga połowa wyraźnie słabsza w wykonaniu obu drużyn.
Spotkanie toczyło się głównie w strefie środkowej boiska.
Zawodnikom nie sprzyjała minusowa temperatura, która negatywnie wpłynęła na ich ofensywne poczynania.
Następny mecz Górnik rozegra 7 lutego w Bielsku-Białej z tamtejszym Podbeskidziem.

Górnik : Chudy – Gryszkiewicz, Koj (kpt), Paluszek (46′ Wiśniewski) – Janża, Nowak (84′ Prochazka), Kubica (71′ Manneh), Wojtuszek (58′ Ściślak), Masouras – Jimenez, Sobczyk (58′ Krawczyk)

Lech : van der Hart – Puchacz, Salamon, Rogne (kpt), Czerwiński – Kamiński, Tiba, Marchwiński (83′ Ramirez), Karlstrom, Skóraś (71′ Kravets) – Szymczak (71′ Awwad)

żółte kartki : Sobczyk, Manneh – Karlstrom

Sędzia : Tomasz Kwiatkowski