Przedszkole nr 36 w Zabrzu zyskało nowe oblicze

Zakończyła się termomodernizacja Przedszkola nr 36 w Zabrzu przy ul. Heweliusza 36. Prace remontowe trwały ponad rok – od stycznia 2021 roku do kwietnia 2022 br. Teraz dzieci, rodzice i pracownicy przedszkola mogą korzystać z odnowionej placówki i nowych udogodnień.

– Bardzo się cieszę i gratuluję całej społeczności przedszkolnej tej odnowionej placówki. To bardzo ważne, by mali zabrzanie wychowywali się i uczyli w dobrych warunkach i przyjaznej atmosferze. Każde pozytywne doświadczenie przedszkolaków przełoży się w przyszłości na sukcesy uczniów – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Prace w ramach inwestycji objęły termomodernizację obiektu w tym docieplenie oraz tynkowanie ścian zewnętrznych z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej, remont tarasu zewnętrznego, wymianę i częściową zabudowę świetlików dachowych, remont instalacji elektrycznej oraz wentylacji budynku wraz z klimatyzacją. Dostosowano budynek do wymagań wynikających z obowiązujących przepisów przeciwpożarowych. Wybudowano także podjazd ziemny dla osób niepełnosprawnych.
Roboty wykonało Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane „A.Piaskowski i Spółka” Sp. z o.o. z Dąbrowy Górniczej. Koszt inwestycji wyniósł 3 945 318 zł.

Źródło: Urząd Miasta Zabrze