POLKI W WALCE O IGRZYSKA

Nasze hokeistki w dramatycznych okolicznościach wygrały rundę prekwalifikacji do igrzysk olimpijskich. Dzięki temu pierwszy raz w historii dotarły do ostatniego etapu eliminacji.
Po wysokich zwycięstwach z Meksykiem (12:0) i Turcją (8:1), Polki przystąpiły do decydującego starcia z Holenderkami. Przy pełnych trybunach Polki walczyły z wielkim zaangażowaniem, ale to rywalki objęły prowadzenie 2:0.
Decydujące okazały się dwie minuty trzeciej tercji, w ciągu których Polki strzeliły trzy gole i przechyliły szale zwycięstwa na swoją stroną. Bramki zdobyły Karolina Poźniewska, Wiktoria Sikorska i Karolina Chrapek.
W ten sposób nasze reprezentantki wygrały turniej w Bytomiu i zakwalifikowały się do finałowego etapu. Odbędzie się on w czeskim Chomutovie między 11 a 14 listopada. Oprócz Polek zagrają w nim gospodynie, Węgierki i Norweżki. Z tego grona nasze reprezentantki mają najniższe miejsce w światowym rankingu.

autor : Łukasz Osikowicz