PODZIAŁ PUNKTÓW

W meczu trzynastej kolejki Górnik zremisował na własnym stadionie z Zagłębiem Lubin 0:0. Obie drużyny liczyły na zdobycz punktową, gdyż w tabeli są tuż nad strefą spadkową. W jedenastej minucie Janża świetnie zacentrował do Jimeneza, niestety Hiszpan oddał strzał głową nad bramką gości.
Tuż przed przerwą zakotłowało się pod bramką Sandomierskiego, który obronił soczysty strzał Żivca.

Pierwsza połowa kończy się bez bramek.

Spotkanie toczyło się głównie w środkowej części boiska. Po kwadransie w sytuacji sam na sam z bramkarzem Górnika znalazł się aktywny Żivec. Na szczęście dla gospodarzy piłka trafiła w słupek. Pięć minut przed końcem trybuny eksplodowały z radości, gdy Podolski umieścił piłkę w bramce. Niestety, mistrz świata z 2014 roku był na pozycji spalonej i gol nie został uznany.
Podział punktów przy Roosevelta nie zadowolił żadnej ze stron.
Kolejne spotkanie Górnicy rozegrają 6 listopada w Radomiu z tamtejszym Radomiakiem.

Górnik : Sandomierski – Wiśniewski (kpt) (72’ Szymański), Janicki, Gryszkiewicz – Dadok (89’ Cholewiak), Kubica (72’ Bainović), Nowak (81’Sanogo), Manneh, Janża – Podolski, Jimenez

Zagłębie : Hładun – Chodyna, Kruk, Pantić, Soler – Poręba (88’ Kłudka), Zhigulev (60’ Żubrowski), Starzyński (kpt), Szysz (75’ Pieńko), Żivec (88’ Pakulski) – Zajic (75’ Sławiński)

żółte kartki : Manneh – Szysz, Sławiński

Sędzia : Damian Kos