AWANS GORNIKA

W meczu pierwszej rundy Pucharu Polski Górnik na własnym stadionie pokonał Radomiaka Radom 2:0 Pierwsza połowa ostrożna w wykonaniu obu zespołów. Groźne sytuacje można było zliczyć na palcach jednej ręki. W końcu w 39 minucie po centrze Cholewiaka z lewego skrzydła, w polu karnym gości odnalazł się debiutant Toshevski. Macedoński napastnik, wypożyczony z rosyjskiego FK Rostów, wyprowadził Górnika na prowadzenie.

Druga połowa meczu też zaczęła się spokojnie. Spotkanie toczyło się głównie w środkowej strefie boiska. Dziesięć minut przed końcem Jimenez przypieczętował zwycięstwo zabrzan. Hiszpan przeprowadził indywidualną akcję lewą stroną, zszedł do środka i prawą nogą oddał skuteczny strzał. W samej końcówce gospodarze powinni strzelić trzecią bramkę. Podolski świetnie zagrał do Krawczyka, ale piłka minęła bramkę.

Ostatecznie podopieczni trenera Urbana meldują się w 1/16 Pucharu Polski. Górnik : Bielica – Janicki, Gryszkiewicz (kpt.), Szymański – Bainović (69′ Kubica), Wojtuszek (69′ Krawczyk), Mvondo (87′ Dziedzic), Cholewiak, Pawłowski – Toshevski (46′ Podolski), Sanogo (65′ Jimenez) Radomiak : Kochalski – Bogusz, Cichocki (kpt.), Bodzioch, Grudziński – Karwot (46′ Kaput), Radecki (46′ Kozak), Matos, Sokół (61′ Machado) – Maurides (61′ Angielski), Rondon żółte kartki : widzów : 3318 Sędzia : Bartosz Frankowski

autor : Łukasz Osikowicz